ایجاد شغل و تجارت موفق / مشاوره

  کلید واژه:ایجاد شغل و تجارت موفق/راهکارهای موفقیت در شغل/در عرض یک هفته مشتریان خودرا چند برابرکنید/چگونه مشتریان خودرا زیاد کنیم/کارآفرین موفق/راه اندازی کسبو کار موفق/راهکارهای ثروتمندان برای کسب ثروت/میلیونر های موفق/چگونه به شغل خود رونق دهیم/چگونه ثروتمند شویم/اصول کسب ثروت/چگونه ثروت را به سوی خود جذب کنیم

سلام دوستان گرامی اینجانب سعید محرابی به امید اینکه توسط این مقاله بتوانم کمکی به اشتغال مردم کشورم نمایم افتخار این را دارم که با مجموعه مقالات خودم در رابطه با راه اندازی کسب و کار موفق در خدمت شما سروران محترم باشم.

تلفن جهت مشاوره   09129409478 

 

این مقاله و مقالات آینده به شما آموزش خواهد داد که چگونه در رابطه با مسایل مالی به تمکن برسید و مشتریان خود را چند برابر کنید و همچنین در شغل خود موفق ترین باشید. به شرط آنکه قواعد اولیه ی یک کارآفرین موفق را موبه مو رعایت کنید.

لطفا ارسال نظر فراموش نشود

اصولا مسائلی این چنین به چند دسته تقسیم بندی میشوند:

1-آماده سازی فکری،روحی و جسمی فرد کارآفرین برای موفقیت

2-راهکارهای ارائه یک محصول ویا خدمات باکیفیت با قیمت تمام شده پایین و قابل رقابت

3-ارائه خدمات پس از فروش یک محصول و یاخدمات. در این فرصت من به گزینه اول نگاهی کوتاه خواهم انداخت .امید که بتوانم کمی فکر شما خواننده گرامی را به چالش بکشم.

از اصول اولیه ی یک حرفه ی موفق و یک زندگی موفق اصلاح ساختار فکر شماست .فردی که به دنبال موفقیت در شغل و حرفه ی خود است باید موفقیت را به خود دیکته کند . ببینید در درون ما یک سری نیروهای مثبت و منفی وجود دارند که تمامی رفتار ما و جهت گیری های زندگی ما را میسازند . نیروهایی نظیر خشم،محبت،تنبلی و سستی،اراده،شهوت،و....یک فرد موفق و فرهیخته باید بتواند تمامی این نیروها را در درون خود جهت گیری نموده این نیروها را در جهت نیل به اهداف روبه موفقیت خود همسو نماید.شاید برای شما این سوال پیش بیاید که عنوان این مطالب چه ارتباطی با بحث ما دارد. در پاسخ باید عرض کنم که شما که قصد نیل به یک هدف موفق را دارید باید حتما فکر خود را به سوی موفقیت شستشو دهید .به این مقاله توجه کنید: وقتی در زندگی به خودم آمدم، به حال خودم تاسف می‌خوردم، چون پولی در بساط نداشتم و برایم این سوال مطرح بود که زندگی اصلا منصفانه نیست. همواره می‌گفتم چرا بعضی‌ها ثروتمندند و بعضی‌ها فقیر! معتقد بودم تا پول نداشته باشید، نمی‌توانید درزندگی موفق باشید. بعد اتفاقاتی افتاد که زندگی‌ام را تغییر داد. به این نتیجه رسیدم که اغلب آدم‌های پولدار از صفر شروع کرده‌اند

گرفتار زنجیر

اوایل 30 سالگی علیرغم موفقیت‌های کوتاه‌مدتم ، هیچ‌وقت پولی نداشتم که با آن بتوانم به استقلال مالی برسم. با خودم می‌گفتم همیشه قبض‌های بدهی به‌قدری زیاد است که بانک‌ها تا آخرین سکه‌های پولم را هم می‌بلعند. من همیشه بدهکار بودم و فکر این‌که زمانی به استقلال مالی برسم، یک لحظه هم به ذهنم نمی‌رسید. حتی اگر فرصت تجاری مهمی برایم پیش می‌آمد، کاری از دستم ساخته نبود و از آنجایی که پول پیش نداشتم، آزادی هم نداشتم. من در زنجیر کار به بند کشیده شده بودم و نمی‌توانستم خودم را رها کنم. وقتی درباره موفقیت‌های مالی و میلیونرهای خودساخته شروع به مطالعه کردم، متوجه شدم تقریبا همه کسانی که دوروبرم هستند ، به نوعی شرایطی مشابه من داشته‌اند. همه آنها دراغلب اوقات، نگران پول بوده‌اند و ایده ثروتمند شدن، برایشان رویایی درفاصله دور بوده که امکان به حقیقت پیوستنش تقریبا بعید بوده است ممکن است شما هم درهمین لحظه و همین شرایط باشید، ممکن است بدهی‌ها و قبض‌های شما، از دارایی‌ها و پول نقدتان بیشتر باشد.

آمار وحشتناک است

همه آمارها وحشتناک است و فقط تعداد کمی از مردم در رفاه هستند و تمام این موارد 2 دلیل عمده دارد:

اول این‌که آنها هرگز تصمیم نمی‌گیرند پول‌دار شوند، البته ممکن است آرزو کنند، امیدوار باشند و دعا کنند؛ اما هرگز تصمیم قاطعی نمی‌گیرند.

دوم این‌که حتی اگر تصمیم بگیرند پولدار شوند، آن‌قدر وقت را هدر می‌دهند که فرصت‌شان تمام می‌شود. آنها همیشه برای به عقب انداختن کارهایشان توجیهی دارند .

لذت و درد

پس انداز، یکی از موانع ذهنی مهم است که مانع می‌شود اشخاص علیرغم آنکه می‌دانند باید پس‌انداز کنند؛ ولی این کار را انجام نمی‌دهند. فقط بستگی به شرطی شدن در دوران کودکی دارد. وقتی بچه بودید ، پدرومادرتان شما را تشویق می‌کردند پو‌ل‌هایتان را پس‌انداز کنید؛ اما خرج کردن پول به معنای خرید شیرینی و شکلات و اسباب‌بازی بود. وقتی اینها را می‌خریدید، لذت می‌بردید. دراین شرایط ایده پس‌انداز کردن، به معنای گذشتن از این لذت و رضایت بود بنابراین نسبت به پس‌انداز، برداشت منفی درشما ایجاد شد. هدف شما باید این باشد که برنامه‌ریزی ذهن نیمه‌هشیار خود را معکوس کنید تا دربرابر خرج پول و پس‌انداز آن، برداشت متفاوتی داشته باشید. باید بدانید داشتن پول درحساب پس‌انداز به معنای امنیت خاطر و دستمایه شادی و خوشبختی درمراحل دیگر زندگی است.

راهکارهای ثروتمندان

چندسال قبل حسابدار من کسی بود که کار حسابداری بسیاری از مردان و زنان ثروتمند را هم انجام می‌داد. او به این نتیجه رسید که همه این ثروتمندان دارای 2 درجه مشترک هستند؛ اول این‌که بدهی بسیار کمی داشتند و درازای هر بدهکاری، سرمایه‌گذاری‌های قابل ملاحظه‌ای داشتند که برایشان تولید درآمد می‌کرد. آنها بدون توجه به شرایط اقتصادی تا زمانی‌ که مطمئن نبودند بدهی‌های‌ آنها تبدیل به سود به مراتب بیشتر نمی‌شود، اقدام به وام گرفتن نمی‌کردند. نکته دیگری که او متوجه شد ، این بود که هیچ‌کدام به سرعت ثروتمند نشده بودند؛ برنامه آنها، این بود که سالانه 8 تا 10 درصد بر سرمایه‌های خود بیفزایند، آنها حریص نبودند، پولشان را به‌تدریج انباشت کرده بودند و بدون توجه به شرایط اقتصادی به این کار ادامه می‌دادند.

استراتژی داشته باشید

برای اغلب افراد تصور این‌که از حد استاندارد زندگی خود بکاهند، دشوار است. خیلی‌ها حاضر نیستند زندگی با تجمل کمتری داشته باشند؛ ولی دوست دارند درکنار آن، پولشان درحساب پس‌اندازشان افزایش یابد. وقتی ما به این افراد پیشنهاد می‌کنیم که با 90 درصد یا حتی درصد کمتری از درآمد خود زندگی کنند، واکنش‌های منفی نشان می‌دهند. ممکن است صددرصد با این نظر موافق باشند؛ اما حاضر نباشند با استاندارد پایین‌تری زندگی کنند؛ اما می‌توان دربرابر این واکنش طبیعی درقبال پس‌انداز و انباشت پول، واکنش نشان داد. من اسم آن را استراتژی «گوه» گذاشته‌ام. ممکن است از خرج نکردن پولی که آن را دراختیار ندارید مشکلی نداشته باشید.

استراتژی گوه چطور کار می‌کند؟

از امروز به بعد مصمم شوید که 50 درصد اضافه حقوق و پاداشی را که می‌گیرید پس‌انداز کنید. تقریبا همه می‌توانند بپذیرند 50 درصد پولی را که هنوز دریافت نکرده‌اند، پس‌انداز کنند. اگرمن به شما بگویم یک دلار به شما می‌دهم و شما در قبالش نیم‌دلار به من بدهید، آیا مشکلی دارید؟ بدون‌شک شما آن را بلافاصله قبول می‌کنید. شما باید از همین قاعده درباره عملکرد ذهن خود استفاده کنید.

عادات میلیونرهایی که از صفر شروع کردند!

زمانی در برنامه شام بازنشستگی یک بانکدار شرکت کردم. او با میلیونرهای مختلفی وقت صرف کرده بود و درباره میلیونرهای خودساخته اطلاعات وسیعی داشت. می‌گفت با دریانوردان،‌کشاورزان، معلم‌ها، حتی کارگرهای زیادی معاشرت داشته که همگی توانسته بودند میلیونر شوند! او می‌گفت وجه مشترک همه این اشخاص، این بوده که پولشان را پس‌انداز می‌کردند و بعد آن را با دقت و حساب شده سرمایه‌گذاری می‌کردند. این اشخاص از دوران جوانی خود چشم‌انداز وسیعی برای آینده داشتند و حاضر بودند سال‌ها وقت خود را صرف رسیدن به استقلال مالی کنند .

عمل‌گرا باشید

بسیاری از بازرگانان و تجار، بیشترین موفقیت خود را در زمینه‌هایی که انتظارش را ندارند، کسب می‌کنند. آنها کاری را شروع می‌کنند و بعد به این نتیجه می‌رسند که به آن اندازه‌ای که فکر می‌کردند، کارشان سودآور نیست. این اشخاص از انعطاف‌پذیری خود استفاده می‌کنند و درگیر کارجدیدی می‌شوند. مهم‌ترین کاری که باید بکنید، این است که شروع کنید و دست به کار شوید. راه موفقیت، شروع کردن و بعد قدم‌های بعدی را برداشتن است.

از فرصت استفاده کنید تلفن مشاوره 09129409478

اولین بخش موفقیت، دست به کارشدن و دومین بخش ادامه دادن آن است. هرکاری با ایمان و شجاعت شروع می‌شود. باید به دامان آنچه ناشناخته است شیرجه رفت. مطمئن باشید آدم موفقی، حتما از فرصت‌هایش استفاده کرده است. از هر 10 نفری که می‌خواهند تجارتی را شروع کنند، یک نفر شجاعت شروع کردن و نشان دادن خود را دارد. کلید موفقیت دست به کارشدن است. ترس از شکست، باعث می‌شود اشخاص دست به کار نشوند و این ترس، آنها را فلج می‌کند و ترس از شکست آن را حتمی می‌سازد. اجازه ندهید این امر مانع کار شما شود.

تلفن مشاوره09129409478

4 اقدامی که شما را ثروتمند می‌کند :

اگر واقعا دوست دارید مشکلات‌تان تمام شود و شما هم پولدار شوید، به این 4 نکته توجه کنید:

1- اولین قدم، میل و خواسته است: باید به اندازه کافی خواهان موفقیت مالی باشید تا برای رسیدن به آن معتقد شوید، باید بخواهید در کوتاه‌ مدت از خودگذشتگی کنید تا در بلندمدت به استقلال مالی برسید. برای این‌که در زمینه مالی از صف بقیه جدا شوید، باید فعلا امتیازات فوری را به عقب بیندازید و شروع به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید.

2- باید تصمیم بگیرید : دومین قدمی که مهم است، تصمیم‌گیری است. باید همین حالا تصمیم بگیرید و هرکاری را که لازم می‌دانید، برای رسیدن به استقلال مالی انجام دهید.‌ باید هر بهایی که برای رسیدن به این موفقیت لازم است را بپردازید.

3-باید مصمم باشید: سومین عامل، داشتن عزم راسخ است. باید آن‌قدر بکوشید و ادامه دهید تا بتوانید به همه مشکلات غلبه کنید و به خواسته خود برسید. عزم راسخ و مداومت ، شاید مهم‌ترین عامل برای موفقیت عالی و مشخص باشد.

4- از صفر شروع کنید: اگر ایده پس‌انداز 10 درصد از درآمد ماهانه شما برایتان باورکردنی یا امکان‌پذیر نیست، چه می‌توانید بکنید؟ باید شما هم به بقیه بپیوندید؟ اغلب مردم، نمی‌توانند با 10 درصد پس‌انداز درآمدشان شروع کنند. بسیارخب شما چه می‌کنید؟ انسان موجود عادت است، خیلی زود می‌توانید با 99 درصد درآمدتان زندگی و به آن عادت کنید. بعد از آن 2درصد درآمدتان را پس‌انداز کنید و وقتی کاملا به این هم عادت کردید، به رقم‌های بعدی بروید تا به سطح 10 درصد برسید .

خواندن این داستان شاید خالی از لطف نباشد 

(( روزی مریدی از مرشد خود می پرسد چگونه می توان به خرد رسید ؟ مرد خردمند ، مرید خود را کنار رودخانه ای می برد و سرش را داخل آب می کند و پس از چند لحظه مرید شروع به دست و پا زدن می کند ولی مرد خردمند او را رها نمی کند . عاقبت درست در لحظه ای که مرید در حال خفه شدن بود ، مرد خردمند سر او را از آب بیرون می آورد و از او می پرسد : «وقتی که سرت در زیر آب بود چه چیزی را بیشتر از هر چیز دیگر می خواستی ؟» مرید هراسان فریاد می زند : « معلوم است ! می خواستم نفس بکشم » مرد خردمند لبخندی می زند و می گوید : « خوب است حالا خوب نفس بکش . باید به همین اندازه نیز خواهان خرد باشی تا بدان دست یابی . » ))

برای میلیونر شدن این اشتیاقی است که باید در درون تک تک ما وجود داشته باشد . تمام حرفها و افکار بازدارنده ای را که در مورد پول دارید ، به دور ریزید : « پول چرک کف دست است … پولدارها همگی دزدند … پولدارها به سختی به بهشت می روند پول معنویت و دوستی و آرامش را از بین می برد … پول ابزاری است که شیطان برای فریب مردم از آن استفاده می کند … » پول به خودی خود نه خوب است و نه بد . مانند یک چاقو دو لبه است که هم می تواند برای کار خوبی مثل درست کردن سالاد به کار رود و یا اینکه آن را مستقیما در قلب انسانی فرو کنیم . پول می تواند ابزاری باشد برای خوب زندگی کردن . برای تامین نیازها ، برای کمک به دیگران . برای ساختن بیمارستان ، مدرسه و بنگاههای خیریه . پول می تواند برای آبادانی شهر و یا کشور شما و حتی دنیای شما به کار رود …

پولدار بودن را نمی توان به سرنوشت و تقدیر نسبت داد . برای پولدار شدن باید از اصول خاصی پیروی کرد . سن ، آموزش ، تحصیلات ، پول و سرمایه، زمینه و تجارب کودکی در برابر این اصول نقشی بازی نمی کنند. اینها بهانه هایی هستند که ما اغلب برای توجیه ناکامیها و شکستهایمان می آوریم . دوران کودکی خود ساخته ترین میلیونرها ، در اغلب موارد مانند سایر انسانهای معمولی بوده است و بسیاری از آنها دوران کودکی دشوار و فقیرانه ای را سپری کرده اند . این اشخاص از صفر شروع کردند و قبل از انکه تبدیل به یک میلیونر شوند بارها و بارها طعم شکست و ناکامی را چشیده اند . یک ضرب المثل چینی می گوید : « یک سفر هزار مایلی با برداشتن نخستین گام شروع می شود » ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید داستان معدنکاری را نقل می کند که در یک متری رسیدن به طلا دست از کار می کشد و معدن خود را به دیگری واگذار می کند و بعدها که پی به خطای خود می برد ، از آن به عنوان تجربه ای استفاده می کند و به موفقیتهای بزرگی نیز می رسد.

در مورد ثروت همیشه به صورت مثبت بیندیشید و باور کنید که می توانید موفق شوید . تجربه نشان داده است که موفقیت به هیچ وجه سخت تر از شکست نیست . وقتی که بدانیم چگونه از ذهن نیمه هشیار خود برای رسیدن به موفقیت و نه شکست استفاده کنیم ، آنگاه به موفقیت خواهیم رسید . ما دقیقا همانی هستیم که می اندیشیم . آنچه که اکنون هستیم و آنچه که اکنون داریم ، همگی زاییدۀ افکاری هستند که پیش از این داشته ایم . ثروت یک امر ذهنی و درونی است . وقتی که شما اندیشه های توانگرانه داشته باشید ، ذهن از راه هایی شگفت آن اندیشه ها را در دنیای بیرون به واقعیت تبدیل می کند . شاید از نظر شما باور نکردنی و احمقانه به نظر بیاید ولی این حقیقتی است که ما دائما با آن سر و کار داریم . افکار یک انسان پولدار را با افکار یک انسان فقیر مقایسه کنید تا خود متوجه این امر بشوید . ضرب المثلی قدیمی می گوید : « هیچ چیز به اندازه موفقیت ، تولید موفقیت نمی کند » این همان چیزی است که امروزه در علم موفقیت از آن به عنوان قانون جاذبه یاد می کنند . اکنون دارید به چه چیز فکر می کنید ؟ به پول ؟ پس هم اکنون در حال آفریدن آن در زندگی واقعی هستید . اما اگر ذهنی در هم ریخته داشته باشید و گاه به ثروت و گاه به فقر بیندیشید پس باید منتظر آفریده شدن نتایجی در هم ریخته نیز باشید . همۀ انسانهای متوسط و فقیر صاحبان چنین ذهن هایی هستند . اگر می خواهید زودتر به اهداف خود برسید ، از افکار مثبت خود احساس لذت کنید . این احساس لذت ، افکار شما را در آغوش می گیرند و برق آسا آنها را در کائنات منعکس می کنند .

مهم نیست که اکنون که هستید و چه دارید و در چه سطحی از زندگی قرار دارید و شرایط فعلی شما احتمالا تا چه حد اسفناک و ناامید کننده است . تنها چیزی که اکنون اهمیت دارد این است که شما اکنون به چه چیزی می اندیشید و چه می خواهید باشید ؟ آیا می خواهید پولدار باشید . پس از همین حالا احساس پولدار بودن کنید . مانند پولدارها فکر کنید . مانند آنها حرف بزنید . در عالم خیال خود را ببینید که غرق درثروت و رفاه شده اید . به خود تلقین مثبت داشته باشید . نگویید که من پولدار خواهم شد . خیر ، بگویید که من اکنون در اوج ثروت قرار دارم . همانطور که در مبحث نورونهای آینه ای خواندید ، مغز ما قادر به تشخیص مرز بین خیال و واقعیت نیست . پس هنگامی که بگویید من اکنون پولدارم ، مغز آن را امری ضروری خواهد دانست که باید سریعا واقعیت پیدا کند . منتظر فرصت نمانید . فرصت واقعی یعنی همین الآن . هر کاری را که برای لحظۀ موعود کنار گذاشته اید همین الآن انجام دهید . لحظۀ موعود همین الآن است . افکار و آرزوها و اهداف دقیقی داشته باشید . فکر کردن به این که من می خواهم پولدار باشم به هیچ وجه کافی نیست . منظور شما از پولدار بودن ، داشتن چه مقدار پول است ؟ صد هزار تومان ؟ صد میلیون تومان ؟ صد میلیارد تومان ؟ شاید صد تریلیون و شاید هم بیشتر . برای ذهن هیچ تفاوتی نمی کند که آرزوی شما تا چه حد کوچک یا بزرگ باشد . برای ذهن خواستن هزار تومان با هزار میلیارد تومان هیچ تفاوتی ندارد . ذهن برای اینکار متحمل هیچ زحمتی نمی شود ، ذهن تنها جریان غالب افکار شما را دریافت می کند و سپس به آسانی دست به آفرینش آنها می زند . این تنها باور محدود و اشتباه ما است که آرزوها و خواسته ها را به دسته بندی های کوچک و بزرگ تقسیم می کند . برای ذهن ، زمان و مکان و کوچک و بزرگی و خیال و واقعیت هیچ مفهومی ندارد ، ذهن یک غول چراغ جادو است که می آفریند بی آنکه شما را در مورد خواسته تان مورد سوال و تردید قرار دهد.

تلفن مشاوره   09129409478

لطفا ارسال نظر فراموش نشود